Termín: 3.-5. května 2019

Místo: Radoškov (Barbarská osada) - nedaleko Brna

Příjezd a zahájení: v pátek 3.5. od 17:00, zahájení při setmění (cca 20:00)

Autobusem přijedete z Brna na zastávku Lesní Hluboké, motel 9 křížů. Odtud se dáte po žluté turistické trase, projdete vesnicí Lesní Hluboké a pokračujete lesem dál a dál, než dojdete do údlí, překročíte potok a sejdete ze žluté stezky vpravo - a za chvilku jste na místě konání. Celá cesta má cca 2,2 km. V mapce je cesta vyznačena ŽLUTĚ.

Autem přijedete do Radoškova, na konci vesnice je polňačka (jsou tam dvě, je to tahleta), která vede dolů do údolí. Vydáte se po ní až na rozcestí k Borkovcově pile, kde vás ukazatel navede na Lesní Hluboké - ostrou zatáčkou doleva. Opatrně při sjíždění! Musíte si co nejvíc nadjet. Pak už projedete kolem osamocené hájenky po travnaté cestě a když pojedete pořád rovně do lesa, ocitnete se na místě konání, resp. u parkoviště. Zde zanecháte auto a dál už je to pěšky jen několik desítek metrů. V mapce je cesta vyznačena ČERVENĚ.

Pozor! Cesta od Radoškova na Osadu je v horším stavu (ostrá zatáčka, vyjeté koleje, kamenitý podklad). Bez problémů jde projet osobákem, když pojedete opatrně a s rozmyslem, nebudete vjíždět do prohlubní a vyjetých kolejí apod. V každém případě je vjezd na vlastní nebezpečí. Pokud si na cestu nebudete troufat, raději nechejte auto někde v Radoškově, tam vám ovšem žádné parkoviště slíbit nemůžeme.


Tábořiště

Severská noc se odehraje na Barbarské osadě - v domovině bývalého severského krále Mamuta a jeho ženy Jitřenky. Nechť nám je ctí býti jejich hosty!

Ubytování - na louce bude prostor jak pro historické, tak pro moderní stany - co si přivezete, v tom spíte. Mimo to bude na místě postaven velikánský historický stan, ve kterém si budeš moci ustlat také, pokud nebudeš rušit ostatní a budeš udržovat pořádek.

Pro věčně žíznivé krky bude na akci fungovat krčma.

Nezapomeň si vzít vlastní korbel/roh a misku s lžící, ať si máš do čeho jídlo/ pití dát.

Součástí akce bude velkolepáhostina, která proběhne v sobotu večer. Hostina je placena z reg. poplatku, je tedy pro všechny zdarma.


Účast na akci

Účast na akci je možná pouze od 18 let a po zaregistrování zde na webu (kapacita pro rok 2019 již naplněna a registrace uzavřena).

Po celou dobu akce platí kostýmová povinnost. Budeme rádi za všechny účastníky, kteří přijedou vybaveni co nejvíce LH/LF apod., ale není to nutné. Jsou možné jakékoliv neutrální fantasy a historické kostýmy (od keltů po gotiku), vyvaruj se pouze kostýmům mágů, kouzelníků apod.

Registrační poplatek za akci činí:

- 190 Kč při platbě předem do 1.3.2019
- 220 Kč při platbě předem do 1.4.2019
- 250 Kč při platbě předem do 30.4.2019
a nebo 300 Kč na místě

Z registračního příspěvku se skládáme na dovoz veškerého materiálu, zázemí a dekorací, nezbytné technické vybavení (hygiena, osvětlení, apod.), rekvizity pro soutěže a hry a především na sobotní hostinu.

Po registraci dostaneš instrukce k platbě předem. Pokud se ti změní plány a nebudeš se moci akce zúčastnit, reg. poplatek je vratný do 26.4.2019 v plné výši. Po tomto datu či v případě tvé neúčasti je reg. poplatek bohužel nevratný.


Chování a bezpečnost aneb kterak být pravým seveřanem

NOČNÍ (NE)KLID
Na Severské se všichni chceme dobře bavit a veselit, ale nemělo by to být na úkor ostatních. Unavené bojem i zvedáním korbele ukolébej ke spánku zpěvem, ale nebuď je ze sna řevem. A pokud pár posledních hrdinů u ohně zůstane do svítání, ať střeží klid svých spících druhů.

ODPADKY A POŘÁDEK
Nenechávej nikde nepořádek, protože tím trpí příroda i všichni ostatní. Zvedni a vyhoď vypitou lahev, posbírej větvičky kolem ohniště, spal papír. Je to tak snadné. A nezapomeň, odpad třídíme! Ideální potom je, aby sis odvezl všechny obaly a odpad, který jsi přivezl.

OHEŇ A OHNIŠTĚ
Ohniště je místo, kde se setkáváme, veselíme a někteří třeba i spíme. Pokud ti to někdo z orgů nedovolí, nikde jinde nové ohniště nevytvářej! Cigaretu nebo vodní dýmku si klidně dej, ale nejlíp jen u ohniště nebo na místě, kde není co podpálit. Cigaretový nedopalek patří do popelníku nebo ohniště.

TOLERANCE A BRATRSTVÍ
Všichni jsme bratři a sestry, jedna severská rodina. Svár, nenávist či násilí na Severské noci nemá své místo. Naopak pomoz ze země tomu, kdož je slabý, nabídni svou deku tomu, kdo mrzne. Neurážej toho, kdo má chudší šat či slabší pitivo, naopak nabídni svůj pohár. Buď skutečný seveřan!

ALKOHOL
Pij vesele a s chutí, pokud znáš svou míru. Pokud ji neznáš, pij s rozumem. Pokud máš dobrou lahev, nabídni ji všem u ohně a nech ji kolovat, protože stejně tak tě pohostí i ostatní.

NA ZÁVĚR
Až Severská noc skončí a my se začneme chystat k odjezdu do svých domovů, každý by měl přiložit ruku k dílu a pomoci s úklidem osady. Nebuď jako liška, co se za svítání plíží z kurníku. Možná bys byl o hodinu dříve doma ve sprše, ale ztratil bys čest pravého seveřana.


Kontakt

V případě nutnosti nás můžeš kontaktovat na emailu severskanoc@email.cz nebo před akcí na tel. 722 646 043. Pokud se nedovoláš, pošli sms a my se ozveme, jakmile to půjde (na Osadě není mobilní signál).