Severská noc se uskuteční na barbarské osadě nedaleko Radoškova v termínu 8.-10. října 2021. Příjezd je možný kdykoliv během pátku, zkuste dorazit ještě za světla. Zahájení po setmění.

Tento termín jsme zvolili i přesto, že se kryje s volbami do Poslanecké sněmovny ČR. Rozhodně nikoho nechceme od účasti na volbách odradit - věříme, že se dá obojí pomerně jednoduše skloubit. Připravili jsme stručný návod, jak vyřešit volby a zároveň si v klidu užít Severskou!


KUDY NA SEVERSKOU

Pokud na osadu jedeš poprvé, bude se ti určitě hodit podrobný popis cesty na místo konání.

Instrukce pro řidiče aut si můžeš stáhnout ve formátu PDF ZDE - prosím čti pozorně!

Autobusem přijedeš z Brna na zastávku Lesní Hluboké, motel 9 křížů. Odtud se dáš po žluté turistické trase, projdeš vesnicí Lesní Hluboké a pokračuješ lesem dál a dál, než dojdeš do údolí, překročíš potok a sejdeš ze žluté stezky vpravo - a za chvilku jsi na místě konání! Celá cesta má cca 2,2 km. V mapce je cesta vyznačena ŽLUTĚ.

Autem přijedeš do Radoškova, na konci vesnice je polňačka (jsou tam dvě, je to tahleta), která vede dolů do údolí. Pojedeš stále rovně (jeď FAKT pomalu!), až narazíš na ceduli Spomal! a následně na ostrou zatáčkou doleva - nadjeď si co nejvíce a odboč (nejezdi se otáčet k baráku dál po cestě!). Po prudké zatáčce pomalu pokračuj rovně. Projedeš kolem hájenky a dostaneš se na zpevněnou cestu, po které zachvilku dorazíš až na parkoviště. Tady necháš auto. Do centra Osady už je to jen pár desítek metrů. V mapce je cesta vyznačena ČERVENĚ.Respektuj prosím soukromí a klid sousedů - okolo hájenky jeď pomalu, opatrně, nevyřvávej, neplaš ovce, nejezdi mimo cestu.

(skrýt popis cesty na místo konání)

Při cestě na Severskou prosím respektuj soukromí a klid sousedů a starousedlíků - chovej se slušne a nedělej zbytečný kravál. Dobré vztahy jsou základ :)

POZOR! Pokud se na Severskou vydáš autem, počítej s příjezdem v pátek a odjezdem v neděli. Nechceme, aby kdokoliv pendloval sem a tam (typicky výlet pro cigarety/ balíček chipsů). Rušíme tím sousedy a kazíme dobré vztahy. Tento zákaz platí o to víc v noci! Samozřejmě, v případě nutnosti se dá odjet kdykoliv, ale opravdu jen v případech nouze.


KMENY

Také letos můžeš přijet na Severskou buď jako samotář, nebo se domluvit s kamarády a založit vlastní KMEN. Kmeny budou bojovat o vliv a nadvládu, získávat nové následovatele a soupeřit s ostatními kmeny v různých kláních a soutěžích. Vše samozřejmě v přátelském duchu a za všeobecného veselí!

Role kmenů bude v letošním ročníku klíčová. Více zjistíš v pravidlech Velkého klání!


TÁBOŘIŠTĚ

Severská noc se odehraje na Barbarské osadě - v domovině bývalého severského krále Mamuta a jeho ženy Jitřenky. Nechť nám je ctí býti jejich hosty!

Ubytování - na louce bude prostor jak pro historické, tak pro moderní stany - co si přivezeš, v tom spíš. Vzhledem k poněkud chladnějšímu termínu to prosím nepodceň a nespoléhej na spaní pod širákem - mohlo by pršet.

Na místě teče osvěžující potok, ve kterém se dá kus dál po proudu i slušně vykoupat. K dispozici bude užitková voda, která je pitná po převaření. Neuděláš tedy chybu, když si dovezeš i nějakou vlastní pitnou vodu.

O věčně žíznivé hrdlo se postará vyhlášená Severská krčma a Severský výčep. Můžeš se těšit na točené pivo, medovinu, malinovku a plno vydatných jídel - nabídneme ti skvělé hamburgery, hotdogy, grilované hermelíny, steaky + ráno na spravení polévku. A budeme vařit i dobrou kávu a čaj :-)

Nezapomeň si vzít vlastní korbel/roh a misku s lžící, ať si máš do čeho jídlo/ pití dát!

Součástí akce bude velkolepá hostina, která proběhne v sobotu večer. Hostina je placena z reg. poplatku, je tedy pro všechny zdarma.
CHOVÁNÍ A BEZPEČNOST ANEB
KTERAK BÝT PRAVÝM SEVEŘANEM

NOČNÍ (NE)KLID
Na Severské se všichni chceme dobře bavit a veselit, ale nemělo by to být na úkor ostatních. Unavené bojem i zvedáním korbele ukolébej ke spánku zpěvem, ale nebuď je ze sna řevem. A pokud pár posledních hrdinů u ohně zůstane do svítání, ať střeží klid svých spících druhů.

ODPADKY A POŘÁDEK
Nenechávej nikde nepořádek, protože tím trpí příroda i všichni ostatní. Zvedni a vyhoď vypitou lahev, posbírej větvičky kolem ohniště, spal papír. Je to tak snadné. A nezapomeň, odpad třídíme! Ideální potom je, aby sis odvezl všechny obaly a odpad, který jsi přivezl.

OHEŇ A OHNIŠTĚ
Ohniště je místo, kde se setkáváme, veselíme a někteří třeba i spíme. Pokud ti to někdo z orgů nedovolí, nikde jinde nové ohniště nevytvářej! Cigaretu nebo vodní dýmku si klidně dej, ale nejlíp jen u ohniště nebo na místě, kde není co podpálit. Cigaretový nedopalek patří do popelníku nebo ohniště.

TOLERANCE A BRATRSTVÍ
Všichni jsme bratři a sestry, jedna severská rodina. Svár, nenávist či násilí na Severské noci nemá své místo. Naopak pomoz ze země tomu, kdož je slabý, nabídni svou deku tomu, kdo mrzne. Neurážej toho, kdo má chudší šat či slabší pitivo, naopak nabídni svůj pohár. Buď skutečný seveřan!

ÚCTA K DOMÁCÍM A STAROUSEDLÍKŮM
Poslouchej a plň přání vládců Osady - Barbara Mamuta a jeho ženy Jitřenky. To oni jsou zde doma a jsou naši hostitelé. Respektuj jejich soukromí a srub obdivuj pouze z dálky - přístup do něj je zapovězen. Respektuj také soukromí a klid sousedů - netoulej se dále než na parkoviště a pokud se chceš projít, vyraž po stezce kolem podia dál do lesů, je to ostatně mnohem zajímavější trasa.

NA ZÁVĚR
Až Severská noc skončí a my se začneme chystat k odjezdu do svých domovů, každý by měl přiložit ruku k dílu a pomoci s úklidem osady. Nebuď jako liška, co se za svítání plíží z kurníku. Možná bys byl o hodinu dříve doma ve sprše, ale ztratil bys čest pravého seveřana.


KONTAKT

V případě potřeby nás můžeš kontaktovat na emailu severskanoc@email.cz, rádi ti zodpovíme veškeré otázky. Můžeš se také přidat k facebookové události.