Severská noc se poprvé uskutečnila v roce 2009 jako malé setkání několika přátel. Během následujících let několikrát změnila místo konání a jednou se také uskutečnila pod změneným názvem Horalský sjezd. Následují zápisky a obrazy, které se z minulých Severských nocí zachovaly. Jejich autentičnost a věrohodnost je na pováženou, mnohé jsou již spíše legendami...

Severská noc 2020 - Radoškov

Severská noc v roce 2020 postihla v plné síle celosvětová pandemie, která změnila životy nás všech k nepoznání. Vládní restrikce, omezení a zákazy nám nejprve zamezili akce uspořádat v plánovaném květnovém termínu, načež jsme na poslední chvíli rušili i termín podzimní. Severská noc v roce 2020 tedy nakonec neproběhla.


Severská noc 2019 - Radoškov

Probíhá překlad run, zápisky budou přidány později.


Severská noc 2016 - Horní Loděnice

Probíhá překlad run, zápisky budou přidány později.


Severská noc 2015 - Huzová

Probíhá překlad run, zápisky budou přidány později.


Horalský sjezd 2012 - Střeň

Další Severská, opět pod alternativním názvem proběhla ve velmi komorním duchu a poprvé (a naštěstí naposledy) pod střechou - na staré dobré i nedobré chatě ve Střeni. Víkend to byl ovšem zábavný a pohodový, tak jako vždy. Severská pod střechou ovšem není to pravé ořechové, to už jsme od té doby věděli.


Horalský sjezd 2011 - Brníčko

Rok 2011 byl ve znamení dvou změn. Poprvé jsme uspořádali Severskou na zřícenině hradu Brníčko a dali jsme jí protentokrát alternativní název Horalský sjezd. Akce se každopádně vydařila, bylo nádherné slunečné počasí a místo nám učarovalo natolik, že jsme zde uspořádali později ještě několik dalších akcí a larpů.


Severská noc 2010 - Horní Loděnice

Probíhá překlad run, zápisky budou přidány později.


Severská noc 2009 - Horní Loděnice

První Severská noc se odehrála v roce 2009 na krásné lesní louce, na kterou jsme pořádali v dalších letech několik larpů a se Severskou nocí jsme se sem vrátili v roce 2016. První Severská byla velmi malá, avšak příjemná akce pouze pro zvané přátele a kamarády. Studené říjnové počasí nás neskolilo a užili jsme si plno zábavy.

Myšlenka společné hostiny, kdy každý účastník doveze něco na společnou hodovní tabuli úplně nezafungoval, naštěstí celou situaci zahránili Mamut s Horsetem, kteří přivezli asi 30 konzerv fazolí a desetikilový pytel sýra. Fazole se sýrem jsme dali do největšího kotlíku, spolešně provařili na ohni a pustili jsme se do jídla. A protože většina účastníků si nedovezla lžíci, koloval kotlík kolem ohně a jedlo se rukama. Prostě Severská noc, jak se patří!