Severská noc je především o setkávání se, utváření nových přátelství a dobré zábavě. Program je zatím orientační a může se změnit.

Páteční zahajovací rituál
Severská noc bude zahájena slavnostním rituálem v pátek večer po setmění. Při zahájení bude také vyhlášen začátek velkého klání o post Severského krále a královny. Pokud o to bude zájem, bude dán prostor kmenům, aby se představili všem ostatním. Během večera a noci podle nálady a rozpoložení proběhnout první soutěže, ve kterých již bude možné získat první body do velkého klání. Mimo to bude zažehnut oheň, bude fungovat krčma a bude se pít, zpívat a veselit se!

Sobotní vstávání a dopolední program
Nechceme nikomu kazit noční zábavu brzkým ranním vstáváním, takže se nemusíš bát ponocovat - dospíš to během dopoledne. Neručíme ale za vytrvalce a ranní ptáčat, kteří tě svým halekáním můžou vzbudit! V krčmě si budeš moct dát dobrou kávu či čaj, případně něco dobrého na zub či na spravení. A nebo rovnou pivo s medovinou pro pravé seveřany.

Sobotní hry a soutěže
Sobotní den bude vyplněn především nejrůznějšími soutěžemi, ve kterých budeš moci získat body do velkého klání o posty Severského krále a královny. Komu se nebude chtít hrát, může aspoň fandit.

Pravidla klání zde: PRAVIDLA VELKÉHO KLÁNÍ (PDF)


Kmenová soutěž + soutěž o nejlepší kostým
V odpoledních hodinách bude vyhlášena také samostatná kmenová soutěž - detaily budou upřesněny. Vítězný kmen získá tekutou odměnu a také významné body navíc do velkého klání - ty si mohou příslušeníci kmene rozdělit nebo je věnovat svému favoritovi.

Souběžně také proběhne klasická soutěž o nejlepší kostým.

Korunovace krále a královny
K večeru budou hry a klání ukončeny a proběhne ščítání všech nashromážděných bodů. Poté bude následovat rituál, během kterého bude oznámen a korunován nový Severský král a nová Severská královna! A na jejich počest bude následovat vydatná hostina!Hostina a oslava nových vládců
Na oslavu nového krále a královny bude uspořádána bohatá hostina pro všechny zúčastněné. Hostina je placena z reg. poplatku, je tedy pro všechny zúčastněné zdarma. Po hostině bude následovat všeobecné veselí a oslava nových panovníků, dokud nás ranní paprsky nezaženou do teplých kožešin.


Během neděle proběhne společný úklid - každý se bude alespoň částečně podílet na tom, abychom dali místo konání do původního stavu. Poté bude následovat rozloučení se a odjezd do našich domovů.


DOPROVODNÝ PROGRAM

JK Leathercraft
Je to tak, na Severskou noc dorazí obchodník Sven s vlastoručně vyrobenými koženými výrobky. Je libo nový opasek, tašvici nebo třeba láhev na vodu? Pokud JK Leathercraft ještě neznáš, mrkni se, jaké parády Sven vyrábí! A pokud chceš mít jistotu, domluv si výrobek předem s předáním na Severské!
https://www.facebook.com/JKLeatherC/


Rád bys na Severské noci předvedl své umění či talent? Umíš hrát skvěle na kytaru, předvádět dechberoucí ohnivá vystoupení nebo jsi nadaná břišní tanečnice?
Napiš nám na severskanoc@email.cz a domluvme se na tvém vystoupení během Severské noci!