Pevně věříme, že pro drtivou většinu z Vás nebude problém stihnout jak účast na Severské noci, tak i volby do Poslanecké sněmovny. Nejjednodušším řešením je odvolit ještě před odjezdem na akci - volební místnosti budou v pátek 8.10. otevřeny od 14:00 hodin až do 22. hodiny. Bude tedy dostatek času před odjezdem zaběhnout a "hodit to tam" svým favoritům.

Mohou však nastat jiné okolnosti, které tuto snadnou variantu znemožní - například odvolit nestíháte, pojedete z jiného místa než máte trvalé bydliště, atp. Nemožnost účastnit se voleb v místě trvalého bydliště se týká i nás organizátorů, jelikož na místě budeme minimálně od čtvrtka. Naštěstí ale existuje velmi jednoduché řešení!

Voličský průkaz aneb volte si kde chcete

Stačí udělat jediné - opatřit si voličský průkaz a odvolit přímo na Severské! Voličský průkaz lze získat pomocí žádosti, jejíž vzor jsme pro usnadnění připravili zde. Žádost lze následně podat:

  • osobně - v místě trvalého bydliště na městském/ obecním úřadě
  • písemně/ poštou - je nutný úředně ověřený podpis žádosti! (lze na poště za poplatek 30 Kč)
  • elektronicky - pouze pokud máte datovou schránku
  • Důležité je dodržet termín pro podání žádosti - u písemného a el. dodání je to do 1. října 2021, u osobního podání dokonce až do 6. října do 16:00 hodin. Avšak doporučujeme nenechávat to na poslední chvíli a průkaz si zařídit už nyní!

    A kde budeme volit?

    Nejbližší volební místnosti se nacházejí v Přibyslavicích a v Lesním Hlubokém (v Radoškově volební místnost není). Odvolit můžete rovnou při příjezdu (volební místnosti jsou v pátek otevřené do 22:00 hodin) či během sobotního dne (od 8:00 do 12:00 hodin).