Severská noc je především o veselém setkání, utváření nových přátelství a dobré zábavě.

Program je nyní orientační, v pracovní verzi. Během léta ho ještě aktualizujeme.


Páteční zahajovací rituál
Severská noc bude zahájena slavnostním rituálem v pátek večer za soumraku. Při zahájení bude také vyhlášen začátek velkého klání o post Severského krále a královny, během večera možná již proběhnou první klání a hry!

Zábava u ohně
Po zbytek noci se můžeš dobře pobavit u společného ohniště, dobře se napojit v krčmě a veselit se klidně až do svítání! Respektuj při tom ovšem klid tvých sester a bratří, kteří se již odebrali ke spánku.Sobotní vstávání
Nechceme nikomu kazit noční zábavu brzkým ranním vstáváním, takže se nemusíš bát ponocovat a déle spát. Neručíme ale za ranní ptáčata, kteří tě svým halekáním můžou vzbudit! V krčmě si budeš moct dát kávu, čaj a chutnou snídani.

Sobotní hry a soutěže
Sobotní den bude vyplněn především nejrůznějšími soutěžemi, ve kterých budeš moci získat body do Velkého klání o posty Severského krále a královny. Komu se nebude chtít hrát, může aspoň fandit!

Vystoupení kapely Finigan Brothers
Svými libími tóny nám sobotu zpestří muzikanti z dalekých krajů na severu - slovutní Finigan Brothers z Olomouce pro nás zahrají v sobotu navečer a těšte se, bude to stát za to!

Poslední hry a velké sčítání
Během vystoupení kapely proběhne sčítání všech nashromážděných bodů z her. Od té chvíle už bude pouze v rukou bohů, kdo se stane novým Severským králem a královnou!

Korunovace krále a královny
Po šamanském ohnivém rituálu bude slavnostně vyhlášen a korunován nový Severský král a nová Severská královna! Po tomto aktu bude následovat bujará hostina na jejich počest!

Ohnivá show
Sobotní program obohatí také rituál tajemných šamanů z Ohnivé země. Silou spoutaného živlu prozáří noc a připraví atmosféru pro tuto velkou noc. Těšte se na Ožehavou záležitost!

Hostina a oslava nových vládců
Na oslavu nových severských vládců bude uspořádán bohatý hodokvas pro všechny zúčastněné. Hostina je placena z reg. poplatku, je tedy pro všechny zdarma. Po hostině bude následovat všeobecné veselí a oslava nových panovníků, dokud nás ranní paprsky nezaženou do hajan.

Během neděle proběhne společný úklid - každý se bude alespoň částečně podílet na tom, abychom dali místo konání do původního stavu. Poté bude následovat rozloučení se a odjezd do našich domovů.


CHCEŠ PŘEDVÉST, CO UMÍŠ?

Rád bys na Severské noci předvedl své umění či talent? Umíš hrát skvěle na kytaru, předvádět dechberoucí žonglérská vystoupení nebo jsi nadaná břišní tanečnice?
Napiš nám na severskanoc@email.cz a domluvme se na tvém vystoupení během Severské noci!